Polsko-izraelski projekt naukowo-edukacyjny

Termin: 20.01.2016

Zapraszamy studentów Wydziału Polonistyki (wszystkich kierunków) do udziału w polsko-izraelskim projekcie naukowym poświęconym polskiej oraz żydowskiej pamięci o Holokauście i wydarzeniach po zakończeniu II wojny światowej, a także formułom edukacji na ten temat w obu krajach. Partnerem Wydziału Polonistyki UJ jest Talpiot Academic College z Holon w Izraelu.

Uczestnikom projektu proponujemy:

• poszerzenie/nabycie wiedzy nt. Holokaustu oraz poznanie podobieństw i różnic w polskiej i żydowskiej narracji na ten temat,
  • zdobycie unikatowego doświadczenia we współpracy międzynarodowej,
  • działania w gronie pasjonatów i znawców tematu (seminaria, warsztaty literackie i filmowe),
  • udoskonalenie warsztatu metodycznego w oparciu o zagraniczne doświadczenia,
  • udział w seminarium prowadzonym przez dr Sharon Azaria z Izraela,
  • współpracę z krakowskimi instytucjami kultury żydowskiej.

Warunkiem uczestnictwa jest dobra znajomość języka angielskiego – kontakt z partnerami z Izraela będzie się odbywał przede wszystkim drogą on-line i będzie – w ogólnym zarysie – polegał na wymianie krótkich wypowiedzi oraz komentarzy do kilku wspólnie poznanych tekstów literackich i opracowań społeczno-historycznych.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o podanie podstawowych danych (imię, nazwisko, kierunek i rok studiów) oraz sformułowanie listu motywacyjnego i przesłanie go do dnia 20 stycznia 2016 r. na adres: pol-izrael@wp.pl
Projekt będzie realizowany pod opieką Pani prof. Anny Janus-Sitarz w ramach działalności Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego na Wydziale Polonistyki UJ. Uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia, brane pod uwagę we wnioskach stypendialnych. Przewidujemy także możliwość opracowania publikacji poprojektowej.
Dodatkowych informacji udziela koordynatorka projektu, p. Agnieszka Kania (agn.kania@uj.edu.pl).

Data opublikowania: 15.01.2016
Osoba publikująca: Janusz Smulski